Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Платно со вода

Почетна » Производи » Течен филтрација » Платно со вода

Платно со вода

  • https://www.sffiltech.com/img/pe_filter_cloth-32.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/17/20180117143118_503.jpg

Крпа за филтрирање

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Материјал
филтрите од филтер се направени од 100% полиестерски влакна, откако ќе се прободат иглата, испеглаат или ќе се полираат за суровиот филтер за полиестерски филтер, тогаш филтерот за филтрирање може да се зашие во кеси за филтрирање.
Достапна Заврши: песна, календар, тестирање на топлина тефлонска мембрана, W / O, анти-статички третман.
предност:
филтерот со полиестер се чувствува широко користен во полето за течно филтрирање.1. Температура на работа 120Дег в,
2. максималниот наплив е 150 deg c.
3. добра анти-киселина, добра анти-алкална, добра стабилност на хидролиза

Бои и лакови
Мастила
хемикалии
Обработува вода
И така натаму.

Контакт форма