Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Пред-филтрирање филтер за воздух

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Пред-филтрирање филтер за воздух

Пред-филтрирање филтер за воздух

  • https://www.sffiltech.com/img/peated_pre_filter_with_metal_mesh_and_metal_fram.jpg

Засилен пред-филтер со метална мрежа и метална рамка

спецификација:

Тип: Пред-филтрирајте
Медиуми: полиестерско влакно
Рамка: галванизиран челик / алуминиум / ABS
Препорачан финален пад на притисок: 250Pa
Температура: максимум 100ºC при континуирана услуга

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Плеј-пре-филтер со метална мрежа и метална рамка , Класа G3 до M6
Примена: Како претходен филтер во системот за климатизација

Предности
10 плети / стапала, 25% повисоки од нормалниот производ
Филтрирајте ги медиумите и рамката користејќи лепило за врзување, силна структура
Медиумите за филтрирање можат да се заменат, рамката може да се рециклира
Тесните лепила за филтрирање и метална мрежа, ја зголемуваат јачината на материјалот за филтрирање, ефикасно ослабнато тресење на истиот, намалете го секундарното загадување

како да изберете филтер за грамада?
1.Додадени големини на располагање
2. Пад на притисок
3.Frame: GZ галванизиран челик, алуминиум апс пластика
4.Филтер ефикасност:
5. ширина
6 / Висина
Дебелина на рамката
8.На страната: заптивка или не?
9. Прстенест прстен или не?
10.Дака страна: заптивка или не?
11. Прстенест прстен или не?

Контакт форма