Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Домување филтер за торби

Почетна » Производи » Течен филтрација » Домување филтер за торби

Домување филтер за торби

  • https://www.sffiltech.com/img/plastic_bag_filter_housing.jpg

Куќиште за филтрирање во пластика

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Течни филтри за течност со висок квалитет ПП материјал за куќиште со пластична вода
1. Краток опис на куќиштето на ПП пластична вода   
ПП пластично куќиште за вода
пластична ПП
за bag2 #, 1 #, 5 #
лесен за инсталација
Овој е најнапреден оној во светот, може да се користи широко во третманот на морските води и исто така долго време не користи проблем со истекување.
2. Видови на ПП материјал за куќиште со пластична вода:
2 # ПП материјал за куќиште со пластична вода
Куќиште од пластична вреќа со 5# ПП материјал

Куќиште на филтер за торба
Имаме многу кесички за керамирање торби, секоја од нив, која ја оформуваме на мали детали за да ја подобриме контролата на квалитетот.

Апликација:

Боја, пиво, растително масло, лекови, козметика, хемикалии, нафтени производи, текстилни хемикалии, фотографски хемикалии, раствор на галванизација, млеко, минерална вода, врел растворувач, латекс, индустриска вода, сируп, смола, мастило за печатење, индустриски отпаден вода, сок , масло за јадење, восоци.
Работен принцип
Куќиштето на филтерот за не'рѓосувачки челик серија Sffiltech е еден вид нова структура, мал обем, едноставна и флексибилна работа, заштеда на енергија, висока ефикасност, затворено работење и силна повеќенаменска опрема за филтрирање со силна прилагодливост.
Куќиште за филтрирање на нерѓосувачки челик од сериите Sffiltech: поедноставен цилиндер за филтрирање, главата на филтерот и структура за брзо отворање, вреќата за филтрирање од не'рѓосувачки челик ги засилуваат нето главните компоненти.
Филтерот е уред за филтрирање на притисок, течноста од филтер-школката покрај влезот во вреќата за цевки и уредот во зајакнување на мрежата, течна инфилтрација има потреба од степен на финост на торбата што може да се квалификува самата кесичка за филтрирање е нечистотија честичките се фаќаат торба за филтрирање. Замената на вреќата за филтрирање е многу удобна, без основна потрошувачка на материјал за филтрирање.
Куќиште на филтер за торба

торба куќа за филтрирање торба
Можете да ги видите сите детали со висока контрола на квалитетот

Од делови до нашите готови производи, се обидовме да се обидеме да го контролираме квалитетот, сакам да бидете наше растение за да не посетите за торба за филтрирање торба куќа

Зошто да не изберете
за нас
1, најголем и најстар снабдувач на куќишта за филтрирање торби во Кина
2. Речиси сите делови направени од наше самите
3.Од 1996 година фабрика и извоз од 2006 година
4.Ние не сме само снабдувач, туку и еден центар за информации за целата индустрија за филтрирање

Опрема и технологија
2, Нашите секој дел се добро тестирани и контролирани
Посакуваме вашето доаѓање да биде тука за да се провери
Сервис
3, Повеќе од 10 искуства за извоз
Имаме многу агенти во светот.

1.Ва извезувавме од 2006 година, повеќе од 10 искуства за извоз на пазарот, така што добро знаеме за состојбата во работењето во странство
2.Ние сме фабрички:
1.1 Нашата фабрика започна од 1996 година, првиот број на броеви во бизнисот со филтрирање, така што нашиот техничар повеќе
од 14 искуства, многу добро ја знаеме работната состојба во торбата и можеме да ви понудиме наши чесни
сугестија.
1.2 Нашиот техничар за куќиште за филтрирање торби 304/316 течен техничар има повеќе од 15 години искуство.
1.3 Нашиот техничар за изработка на течни филтри за вреќи 304/316 има повеќе од 16 години искуство.
1.4 Ние добро го познаваме пазарот за филтрирање на кина, нашите производи се насекаде каде и да се наоѓаат во куќата на кесички од Кина,
така можеме да ви понудиме наше најдобро решение за филтрирање торби, што може да ве натера да ме спасите и да добиете подобра функција за филтрирање.
1.5 Се фокусираме на висококвалитетното куќиште со филтриски торби.Со сите потребни машини во една фабрика.
1.6 Ние ги тестираме сите делови еден по еден пред пратката со високо-технолошка опрема
1.7 Имаме силна услуга по продажбата, тим за услуга најдобра услуга за вас.
1.8 Ние прифаќаме какви било нарачки за количина за подобра услуга на нашите клиенти.
1.9 Нашата фабрика е локално лице, така што нашите производи се стабилни
2.0 Имаме мостра за акции за следната нарачка, така што можете да ги добиете вашите податоци во секое време кога ќе дојдете кај нас за следната нарачка.
3.Low MOQ: нашата фабрика има многу куќишта за филтрирање торби, така што можеме да направиме каква било количина
нарачате за вас.
4. Ниска цена: Ние се обидуваме се потрудиме да се осигураме дека нашата цена е најниска каде било, најниска фабрика за вас подобро
се справи скоро секој пат. Горди сме да ви помогнеме да заштедите пари на производите што ги сакате.
5. Добар квалитет и сертификација го поминавме FDA, MSDS, ISO9001 и други тестови.
Карактеристики на ПП материјал за куќиште со пластична вода
- едноставна и разумна структура
- добро запечатување
- висок капацитет за проток на вода
- лесно ракување
- позитивен аранжман за запечатување за да се избегне заобиколување
- висока финост на филтрирање
- лесна замена

Апликации на ПП материјал за куќиште со пластична вода
ПП материјал за куќиште со пластични вреќи со вода во боја
Процесирајте ја филтрацијата на водата
Решенија за положување
Премази
Масла за подмачкување
растворувачи
Хидраулични флуиди
Санација на подземните води
Индустриски третман на отпадни води

производ за обработка на

работилница за тестирање торба куќа
торба куќа филтрација торба течни делови правење работилница
торба куќа филтрација торба течни делови правење работилница

Пакување на производи


детали за точни пакувања во кесичка за филтрирање

Контакт форма