Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Пред-филтрирање филтер за воздух

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Пред-филтрирање филтер за воздух

Пред-филтрирање филтер за воздух

  • https://www.sffiltech.com/img/pleated_pre_filter_with_media_holding_frames.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/18/20180118100413_567.jpg

Плеј-префилтер со рамки за држење на медиуми

спецификација:

Тип: Пред-филтрирајте
Медиуми: полиестерско влакно
Рамка: галванизиран челик / алуминиум / не'рѓосувачки челик
Препорачан финален пад на притисок: 250Pa
Температура: максимум 100ºC при континуирана услуга

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Начинет пред-филтер со рамки за држење медиуми , Класа G3 до M6

предности:
7 плети / стапала, 40% повисоки од нормалниот производ
Со рамка за држење, многу силна структура
Клиентот може да го замени материјалот многу лесно, самиот држач и рамката може да се рециклираат

Се мие, може повторно да се користи кога е потребно
како да изберете филтер за грамада?
1.Додадени големини на располагање
2. Пад на притисок
3.Frame: GZ галванизиран челик, алуминиум апс пластика
4.Филтер ефикасност:
5. ширина
6 / Висина
Дебелина на рамката
8.На страната: заптивка или не?
9. Прстенест прстен или не?
10.Дака страна: заптивка или не?
11. Прстенест прстен или не?

Примена: Како претходен филтер во системот за климатизација

Контакт форма