Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Пред-филтрирање филтер за воздух

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Пред-филтрирање филтер за воздух

Пред-филтрирање филтер за воздух

  • https://www.sffiltech.com/img/pleated_pre_filter_with_paper_frame.jpg

Плеј-префилтер со рамка за хартија

спецификација:

Тип: Плетиран филтер на панели за еднократна употреба со високи перформанси
Медиуми: Мешавина од памук и синтетичко влакно
Рамка: Цврст картон отпорен на вода

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Препорачан финален пад на притисок: 250Pa
Температура: максимум 100ºC при континуирана услуга
15 плети / стапала, 50% ефикасност на филтерот повисока од нормалниот производ
Мешавина од памук и синтетички влакна, обезбедуваат стабилност на ефикасност и капацитет за задржување на прашина
Цврста картонска рамка отпорна на вода, која е од САД со високо ниво на квалитет
Влакна што содржат отпорна на пламен компонента
Целосно поддржани медиуми врзани за мрежна поддршка мрежа, добиваат голема механичка јачина
Единствени прилагодени радијални Pleat дизајн, добијте пад на низок притисок

како да изберете филтер за грамада?
1.Додадени големини на располагање
2. Пад на притисок
3.Frame: GZ галванизиран челик, алуминиум апс пластика
4.Филтер ефикасност:
5. ширина
6 / Висина
Дебелина на рамката
8.На страната: заптивка или не?
9. Прстенест прстен или не?
10.Дака страна: заптивка или не?
11. Прстенест прстен или не?

Примена: Како претходен филтер во системот за климатизација

Контакт форма