Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Опрема за филтрирање

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Опрема за филтрирање

Опрема за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/polymer_laminar_flow_covers.jpg

Покривки на полимерни ламинарни текови

спецификација:

Тип: Полимерни ламинарни капаци           
Единственоста на снабдувањето со воздух може да се контролира во рамките на + / - 10%
Ламинарен медиум: Полимерна крпа           
Низок отпор, добар мат
Рамка: Алуминиум / не'рѓосувачки челик
Филмска технологија за обложување како правење тапан, за да се обезбеди мазност
Влажност: 〈70% RH
Температура: Нормална температура                        
                      

„Технологијата на ламинарни навлаки може ефикасно да ја подобри униформноста на воздухот од ХЕПА / УЛПА, отстапувањето од точка до точка од просечната брзина на проток на воздухот ќе се контролира во рамките на ± 10%“.

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

За биолошка или фармацевтска работилница, лабораториска и болничка операција и сите места треба да добијат ламинарна чиста област

Контакт форма