Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер медиуми

Почетна » Производи » Филтер за прав » Филтер медиуми

Филтер медиуми

  • https://www.sffiltech.com/img/pp_filter_cloth.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116100422_504.jpg

ПП филтер крпа

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

 

Материјал
полиестер филтер торба се направени од 100% влакна полиестер, по игла прободен, песна во собата на топлина калдер за суровини полиестер филтер материјал, тогаш полиестер филтер чувствува може да се шијат во полиестер кеси за филтрирање.                 
 
Достапна Заврши: песна, календар, тестирање на топлина тефлонска мембрана, W / O, анти-статички третман.

предност:
Филтри за полиестерски торби Кршењето издолжување е помалку од 20% за ДД и 40% за ЦМД, ниско суво смалување, може да работи добро во 130 г C. материјалот е поевтин од другиот материјал, толку широко се користи во системот за многу вреќи.

Технички податоци

  500гсм полиестерска игла со удари со боцкање + отвратителен од вода и масло  

изградба

Игла се чувствува

Состав на влакна

Полиестер

Скрипна композиција

Полиестер

Почувствувајте ја телесната тежина

500гр / м2 (± 5%)

Дебелина

1.8-1.9mm

Средна воздушна пропустливост

10-15 m3/m2/min@12.7mmH2O

Breaking Strength-MD (искриват)

900 N / 5cm

Кршење на јачината - CMD (weft

1300 Н / 5см      

Кршење на издолжување (N / 5см) -MD (искривување)

20%

Кршење на издолжување (N / 5cm) -CMD (weft

40%

Суво собирање MD (130 ℃ искриват

< 1.5%       

Сува намалување CMD (130 ℃ ткаенина

< 1.5%      

Работни температури

<130 степени Ц.

Препорачано максимално континуирано

130 степени Ц.   

Препорачана максимална пренапони

150 степени Ц.      

Заврши

Гарнитура поставена, песна, календирана W / O Отвратителна

1. Температура на работа 150 Deg c,
2. максималниот наплив е 150 deg c.
3. добра анти-киселина, добра анти-алкална, добра стабилност на хидролиза
4. Средна пропустливост на воздухот: 10-15 m3/m2/min@12.7mmH2O
5. Тоа е најевтиниот медиум за филтрирање во полето за филтрирање на филтерот за торби. Филтерот за полиестерски торби е најпопуларен во системот за торбички.  

Полиестер филтер торба широко се користи во рудникот, варовник, цемент, железо и челик индустрии, алумина испорака, електролитски алуминиум, обоени метали производство, преработка на дрво, преработка на храна и аптека индустрија.

Контакт форма