Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Платно со вода

Почетна » Производи » Течен филтрација » Платно со вода

Платно со вода

  • https://www.sffiltech.com/img/pp_filter_cloth-50.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/17/20180117143509_270.jpg

ПП филтер крпа

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Материјал
ПП филтерот е направен од 100% полипропиленско влакно, откако ќе се прободат иглата, ископаат или ќе се полираат за суровиот материјал за филтрирање на полипропилен, тогаш филтерот за филтрирање може да се зашие во торбички за филтрирање на ПП.
Достапна Заврши: песна, календар, тестирање на топлина тефлонска мембрана, W / O, анти-статички третман.

предност:
Полипропилниот филтер за филтрирање е широко користен во полето за филтрирање на течности.


1. Температура на работа 80 Deg c,
2. максималниот наплив е 90 deg c.
3. добра анти-киселина, добра анти-алкална, добра стабилност на хидролиза

Бои и лакови
Мастила
хемикалии
Обработува вода
И така натаму.

Контакт форма