Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Касета за филтрирање

Почетна » Производи » Течен филтрација » Касета за филтрирање

Касета за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/pp_pleated_filter_cartridges-84.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/17/20180117163121_593.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/17/20180117163229_721.jpg

ПП плетени касети за филтрирање

спецификација:

Касета со повеќеслојни филтри за LPPF за вакцини

Материјали за градба

Медиуми за филтрирање

Повеќеслоен ПП

поддршка  

PP

Јадро, кафез и дренажа

PP

Крај капачиња

PP

О-прстени / заптивка

Силиконски / ЕПДМ / Витон / ТЕВ

Технологија на запечатување

Термичко сврзување, без лепила

димензии

дијаметар

Φ68

Должина на

5 инчи, 10 инчи, 20 инчи, 30 инчи, 40 инчи

Област за филтрирање, ft2

2.1 ~ 3.2 на 10-инчен елемент

Големина на порите, μm       

0.5, 1.0, 3.0, 5.0, 10, 20

Максимален диференцијален притисок

Напред: 4.2 бари @ 23; 1.5 бар @ 85

Ефикасност за отстранување на честички (%)

≥ 90

Екстракции, за 10-инчен кертриџ

≤ 50 mg по 24-часовно натопување во вода

Токсичност

Материјалите на компонентите исполнуваат GB / T 14233.2 <2005>
на кинескиот национален стандард за безбедносни тестови.

TOC

<500 ppb по флеш вода од 60 литри на 10-инчен кертриџ

Стерилизација

Поддржете стерилизација или автоклав на парно на место на 123

Оксидирачки супстанции

Ги исполнува критериумите на кинеската фармакопеја 2010 година,
волумен Ⅱ за прочистена вода.

Бактериски ендоксиксини

<0.25 ЕУ / мл утврдени со ЛАЛ-тестот

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Касетите за филтрирање LPPF се изработени од повеќеслоен полипропилен, со високи стапки на проток, широка хемиска компатибилност и висок капацитет за задржување на нечистотии. Овие филтри се идеални за отстранување на честички и колоидни загадувачи во филтрацијата на вакцините.

Квалитет

● Касети произведени во контролирано опкружување
● произведен според сертифициран ISO9001 систем за управување со квалитет

Подредување информации
Касета со повеќеслојни филтри за LPPF за вакцини

Карактеристики и предности
● Супериорен капацитет за задржување на нечистотија
● Сигурно задржување на честичките
● Широка хемиска компатибилност

Контакт форма