Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Платно за маски за лице

Почетна » Производи » Материјал за маска за лице » Платно за маски за лице

Платно за маски за лице

  • https://www.sffiltech.com/upfile/2020/05/19/20200519143221_360.jpg

PP Spun Bond Non ткаени крпа за маска за лице

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

 

ПП вртка врска неткаен ткаенина ролна

материјал

100% растителни влакна

функција

лесен, дише, водоотпорен, водоотпорен, спречувајте прскање на течноста

стил

заштитно дише

функција

Лична безбедност

Тежина

25gms, 50gms или кориснички

Ширина

175мм, 195мм, 260мм или прилагодено

Боја

Сина, бела

користење

1. за медицинска / хигиена како медицински производи за еднократна употреба и декортирање на церемонијата
2.Деми, производи за лична здравствена заштита
3.глички кеси, чаршав, материјал за сложено пакување, материјал за филтрирање
4. производи за домаќинство, мебел, пролетен душек, постелнини и меѓусебно вклопување во куферите.
5. агрокултура покрива и ткаенина за контрола на плевел

Карактеристики на неткаен материјал

1) светлина: полипропилен е главната суровина; Специфична тежина е 0.9, е само третина, безбедна и добро се допира.

2) Флексибилност: Изработена од микрофибер (2-3Д), формирана е ДОТ од ДОТ термо-стопена. Флексибилноста на производите е соодветна, удобна.

3) Отпорност на вода и дишеност: Парчиња полипропилен и готови производи се спротивставуваат на вода, дише и лесно се одржува и се мие.

4) Нетоксичен, не иритирачки: Изработени од материјали што го достигнуваат FDA стандардот, без друг хемиски состав, стабилен, нетоксичен, без мирис, безбеден за чувствителна кожа.

5) Анти-бактериски, антихемиски: Полипропилен е тап хемиски супстанции може да заштити во течност од бактериски и инсекти; Антибактериска, алкална корозија, ерозија и готов производ нема да влијае на чувствителната кожа.

6) Еколошки, еднократно: Неткаен материјал е биоразградлив и безопасен за животната средина; Со тоа силна јачина и издолжување, нетканата ткаенина може повторно да се користи.

 

 

Дијаграм на структурата за маска за лице

Медицинска маска од 5Пл N95

слој

материјал

Тежина

Ширина

Боја

1st

Вртете ја врската неткаена ткаенина

50g

260mm

Бела

2nd

Памук со топол воздух

50g

260mm

Бела

3rd

Топете крпа од ткаенина

25g

260mm

Бела

4th

Топете крпа од ткаенина

25g

260mm

Бела

5th

Вртете ја врската неткаена ткаенина

25g

260mm

Бела

 

Медицинска маска од 4Пл N95

слој

материјал

Тежина

Ширина

Боја

1st

Вртете ја врската неткаена ткаенина

50g

260mm

Бела

2nd

Памук со топол воздух

50g

260mm

Бела

3rd

Топете крпа од ткаенина

50g

260mm

Бела

4th

Вртете ја врската неткаена ткаенина

25g

260mm

Бела

 

Медицинска маска од 5Пл N95

слој

материјал

Тежина

Ширина

Боја

1st

Вртете ја врската неткаена ткаенина

25g

175mm

Сина Бела

2nd

Топете крпа од ткаенина

25g

175mm

Бела

3rd

Вртете ја врската неткаена ткаенина

25g

195mm

Бела

Контакт форма