Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер медиуми

Почетна » Производи » Филтер за прав » Филтер медиуми

Филтер медиуми

  • https://www.sffiltech.com/img/pps_filter_cloth.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116101223_361.jpg

ППС филтер крпа

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

 

 

 

материјал:
ППС игла прободена чувствува
450грсм, 500гсм, 550грсм
Заврши третман:
Запеана, календарирана, поставувана топлина, отвратителна од вода и масло, тефлонски мембрана
 
Големина: дијаметар 100мм, 125мм, 130мм, 150мм, 180мм, 250мм и др.
Секоја должина е достапна. Посебна големина е прилагодена.
 
Метод на процес: шиење или заварено
 
предности:
Отпорен на висока температура
Работна температура: 190 степени
Максимална температура: 230 степени
Без точка на топење, жолта боја
PPS има голема област на филтрација и одлични перформанси на филтрација.
 
Торба за филтрирање на прашина:
Бидејќи секој филтер има свои карактеристики и параметри,
кога избравме филтер материјал за кеси за филтрирање прашина,
мора да ги знаеме следниве параметри: температура, влажна,
дијаметар на прашина, хемиски својства на гас, абразивни за прав, механички параметри на филтерот.
Општо, торбите за филтрирање на прашина SFF се користат во филтрирање на индустриски отпадни гасови, корисна прашина, филтри за гас со висока температура.
Фабриката за филтрирање торби за Шангај ви нуди добро решение според карактеристиките на прашина, помагајќи да изберете добар материјал за филтрирање за да постигнете најдобри ефективни филтрирање.
Контакт форма