Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Пред-филтрирање филтер за воздух

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Пред-филтрирање филтер за воздух

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • Метал за филтрирање на најлон мрежа

  Опис :Чиста прашина, песок, брашно, боја итн. Од класата G2, пред да се филтрира маснотијата и филтерот за масло со многу висока ефикасност на одвојување
  Може да се направи во сите прилагодени големини
  Може да се исчисти во машина за миење садови или мијалник под притисок
  Многу голема површина за ладење без прекумерна отпорност на воздухот

  Повеќе
 • Пред-филтер за повеќе џебови со синтетички влакна

  Опис :Примена: Како претходен филтер во системот за климатизација

  Повеќе
 • Плеј-префилтер со рамка за хартија

  Опис :Примена: Како претходен филтер во системот за климатизација

  Повеќе
 • Засилен пред-филтер со метална мрежа и метална рамка

  Опис :10 плети / стапала, 25% повисоки од нормалниот производ
  Филтрирајте ги медиумите и рамката користејќи лепило за врзување, силна структура
  Медиумите за филтрирање можат да се заменат, рамката може да се рециклира
  Тесните лепила за филтрирање и метална мрежа, ја зголемуваат јачината на материјалот за филтрирање, ефикасно ослабнато тресење на истиот, намалете го секундарното загадување

  Повеќе
 • Плеј-префилтер со рамки за држење на медиуми

  Опис :7 плети / стапала, 40% повисоки од нормалниот производ
  Со рамка за држење, многу силна структура
  Клиентот може да го замени материјалот многу лесно, самиот држач и рамката може да се рециклираат

  Повеќе
 • Пред-филтрирајте го панелот

  Опис :"V" форма на жица од не'рѓосувачки челик дизајнирана во горниот тек, корисникот може лесно да го замени материјалот, рамката може повторно да се користи
  Медиумите за филтрирање и рамката врзани со лепило, не можат да обезбедат заобиколување или истекување дури и под голем проток на воздух
  Хап достапен, доколку е потребно од типот на инсталација
  Дебелина наспроти ефикасност и пад на притисок Димензии наспроти проток на воздух

  Повеќе
 • Активиран филтер за јаглероден панел

  Опис :Панел филтерот е пред-филтер на хепа филтерот и филтерот за воздух.
  MOQ: 1 стр
  Време на испорака: 7 до 30 работни дена
  Пристаниште: Шангај
  Услови за плаќање: T / T, Paypal, Western Union, L / C, D / P, D / A

  Повеќе
 • Хартија за филтрирање со сув тип

  Опис :V суви филтри, познати и како хартија за филтрирање на бои, филтер за магла за боја (табла за филтрирање). Се користи за сушење на просторијата за прскање на нов вид на еколошки производи, го користи филтерот за заштита на животната средина

  Повеќе
 • Филтер за боја на хартија

  Опис :Тоа го прави спреј / боја повеќе вода, нема загадување! Може ефикасно да ги филтрира бојата, маслото, стаклените суровини, епоксидот, катранот, железото Кристофер долго, растворувањето на работното парче, пластиката, керамиката, бојата, боењето, порцеланот, итн., Ефектот за филтрирање на сув воздух е дури 99.99%, повисок барања во работна околина со спреј или влажност поголема кога се користи уште подобро. Сувиот филтер V може ефикасно да го апсорбира прскањето со overspray

  Повеќе
 • Медија медиуми за стакло

  Опис :Ролните за медиуми се користат за да се сечат влошките, кои се движат од малите филтриски влошки што се користат во правосмукалките, до големи димензии што се користат во апликациите за штанд со боја за да се обезбедат совршени резултати на сликање.
  ucfresh доставува ролни на медиуми во различни ширини, дебелини и класи на филтрирање за да одговараат на повеќето апликации. Клиентите исто така можат да избираат помеѓу синтетички медиуми или стакло влакна со повисоки перформанси.

  Повеќе
 • Класа за филтрирање на кабини за боја, M5 до M6

  Опис :Апликација: Како фин пред воздушен филтер за прилагоден систем за вентилација или опрема Особено погоден за финална филтрација на штандот за прскање, продавница за бои

  Повеќе
 • Медиуми со синтетички филтер со висока ефикасност

  Опис :Примена: Како пред-филтер во климатизација, свеж воздух и рециклирање на воздухот

  Повеќе
Почетна Претходно 1 Следна Презиме - Вкупно 12 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 1 20 по страница