Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер медиуми

Почетна » Производи » Филтер за прав » Филтер медиуми

Филтер медиуми

  • https://www.sffiltech.com/img/ptfe_filter_cloth.jpg

Тефлонска крпа за филтрирање

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Тефлонски игла се чувствува исто така наречена Тефлон, со добри перформанси во температурата од 260 Целзиусови, моменталната температура може да достигне до 280 Целзиусови. Тефлонскиот филтер се чувствува специјален материјал со добра алкална и киселина отпорност, анти-хидролиза, стабилна физичка димензија, така што торбата за филтрирање ptfe главно се користи во котел за горење јаглен, согорување на отпад, производство на јаглеродно црно, производство на Tio2 за третман на издувни гасови или собирање прашина , како и одредена висока температура или некоја корозивна филтрација на течност.
 
Забелешка:
1. Специјални спецификации за филтрирање торби за PTFE, можат да бидат прилагодени, како што се врти тантела ptfe чувствува, PTFE меша со други влакна заедно и така натаму.
2. максимална ширина за филтрот ptfe: 2.2 метар.
3. И ротационите ткаенини за филтрите PTFE и торбите за филтрирање PTFE се достапни од Шангајскиот суфитех

Предности на тефлонската игла се чувствува :
а) висока отпорност на температурата
б) Одлична отпорност на киселост
в) Одлична отпорност на алкалност,
г) висока филтрација на финост
)) Најдобри медиуми за филтрирање во текот на сите медиуми за филтрирање

Работен принцип на тефлонската игла се чувствува:
Willе биде зашиена во тефлонски филтер торба за филтер-кеса куќа


Работната температура е под 260 степен
Може да се користи под влага, висока сурова состојба на хемикалија

Контакт форма