Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Домување филтер за торби

Почетна » Производи » Течен филтрација » Домување филтер за торби

Домување филтер за торби

  • https://www.sffiltech.com/img/pvdf_bag_filter_housing.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116150734_251.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116150804_766.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116150819_528.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116150843_751.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116150912_126.jpg

Куќиште за филтрирање на вреќи Pvdf

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Висококвалитетни филтри за течност pvdf материјал пластично куќиште за вреќичка со вода
1. Краток опис на куќиштето од пластична вреќа со вода од pvdf материјал   
куќиште од пластична кеса за вода од материјал pvdf
пластично пвдф
за bag2 #, 1 #, 5 #
лесен за инсталација
Овој е најнапреден оној во светот, може да се користи широко во третманот на морските води и исто така долго време не користи проблем со истекување.
PVDF може против температурата 150Deg. Неговата тежина е околу 26 кг за куќиштето за филтрирање на една кеса.
Со висока контрола на квалитетот, нашето куќиште на филтерот за торби за pvdf е многу популарно на пазарот на крајни корисници.
 
2. Видови куќиште од пластична вреќа со вода од pvdf материјал:
Куќиште од пластична вреќа со вода 2 # pvdf материјал
5 # pvdf материјал куќиште од пластична вреќа со вода

4. Апвд-примена на материјал од ПВДФ-кутија за пластична вреќа со вода
куќиште од пластична кеса за вода во Pvdf материјал во Paint
Процесирајте ја филтрацијата на водата
Решенија за положување
Премази
Масла за подмачкување
растворувачи
Хидраулични флуиди
Санација на подземните води
Индустриски третман на отпадни води

Пакување и испорака
Детали за пакувањето: ХС-код: 8421392200 за куќиште на филтерот за пластична кеса
1. Пластичен филм внатре и дрвена кутија надвор
2. претежно палети
3.Ние правиме пакет како услов на клиентот
4.Ние сме сигурни дека нашиот пакет добро ја заштити стоката.
5.инуално нашите производи по морски пат, ако се мали нарачки, ние исто така можеме да избереме авион или Али експрес или Fedex UPS DHL и така натаму
6.Ние можеме да понудиме ОЕМ етикета во ткаени торба ако количината е голема
7. Имаме свој испраќач, но ако имате, ние исто така можеме да го користиме и вашиот шпедитер
Детали за испорака: Испратено за 7 дена по плаќањето
Детали за компанијата
Главен производ: Филтрација на прав, филтрација на течен филтер и сродни машини
1. Кеса за филтер за микро филтрација
Полиестерска микро филтер кеса, PE микро филтер кеса, Микро филтер кеса, 5 микро филтер кеса, 10 микро филтер кеси, PP микро филтер кеса, најлон микро филтер кеса, ptfe микро филтер кеса, дамка челик микро филтер кеса и микро филтер чувствува од 0.2 микро до 600 микро и така натаму.
Куќиште на течна вреќа за филтрирање
Течни производи за филтрирање и раздвојување
Систем за филтрирање торби
Систем за филтрирање на кертриџи
Систем за филтрирање на цевки
Систем за филтри за самочистење
Систем за автоматско чистење на филтерот за автоматско враќање назад
2. Филтрација на прашина ----- вреќа за филтрирање
Полиестерска вреќа за филтрирање, полиестерска антистатична вреќа за филтрирање, мешавина од полиестерска вреќа за филтрирање, полиестерска филтерска кеса со мембрана, полиестерска вреќа за филтрирање и отвратителен од масло, торба за филтер за полиестер специјален тип, торба за филтер за пенкала, торба за арамид за филтрирање торба за акрилна филтер, филтерска торба p84, торба за филтер ptfe, торба за филтер ptfe мешавина, вреќа за филтер HST, вреќа за филтрирање од фиберглас, торба за филтрирање PTFE мешавина, торба за филтрирање базалт и акрилна ткаенина за филтер за полиестер за полиестер. Крпа за филтрирање P84, ткаенина за филтрирање ППС и филтер од фиберглас фарбички и така натаму

3. Машини за правење вреќи за филтрирање прашина
Автоматска линија на цевки за филтрирање на вреќи за филтрирање, Полуавтоматска цевка за филтрирање на вреќи за филтрирање, Машина за шиење вреќа со филтер-игла, машина за шиење со двојна потреба, машина за шиење со долга рака, машина за шиење преку заклучување, машина за сечење, машина за дупчење на дното на филтерската вреќа, машини за пакување, игла ударна линија и така натаму.
Употреба / повод
Кесичката за филтрирање може да се користи за индустриска филтрација, филтрација на производот, поделба на цврста / течност, како што се:
- Растенија за мешање на асфалт
- Електрани на биомаса
- Хемиска и фармацевтска индустрија
- Одземање на висока температура
- Електрани на јаглен
- Прехранбена индустрија
- Производство на обоени метали и челик
- Индустрија за цемент, гипс и вар
- Третман на термички отпад

Ние го контролираме секој чекор за деталите за куќиштето на филтската кеса со повеќе од 10 години искуство
Ние се грижиме за секој детал од куќиштето на филтерот за пластична кеса, дури и еден мал дел посакуваме најдобра контрола на квалитетот
Можете да ги видите деталите на сликата за да ја видите нашата контрола на квалитетот.
Куќиште на филтер за торба
Имаме многу куќиште на филтерот за пластична кеса, секој од нив се фокусираме на мали детали за да ја подобриме контролата на квалитетот.
Апликација:
Куќиштето на филтерот од пластична кеса може да се користи во Бои, пиво, растително масло, лекови, козметика, хемикалии, нафтени производи, текстилни хемикалии, фотографски хемикалии, раствор за позлата, млеко, минерална вода, топол растворувач, латекс, индустриска вода, сируп, смола , мастило за печатење, индустриска отпадна вода, сок, масло за јадење, восоци.
Работен принцип
Куќиштето на филтерот за не'рѓосувачки челик серија Sffiltech е еден вид нова структура, мал обем, едноставна и флексибилна работа, заштеда на енергија, висока ефикасност, затворено работење и силна повеќенаменска опрема за филтрирање со силна прилагодливост.
Куќиште за филтрирање на нерѓосувачки челик од сериите Sffiltech: поедноставен цилиндер за филтрирање, главата на филтерот и структура за брзо отворање, вреќата за филтрирање од не'рѓосувачки челик ги засилуваат нето главните компоненти.
Филтерот е уред за филтрирање на притисок, течноста од филтер-школката покрај влезот во вреќата за цевки и уредот во зајакнување на мрежата, течна инфилтрација има потреба од степен на финост на торбата што може да се квалификува самата кесичка за филтрирање е нечистотија честичките се фаќаат торба за филтрирање. Замената на вреќата за филтрирање е многу удобна, без основна потрошувачка на материјал за филтрирање.
Куќиште на филтер за торба

Куќиште на филтер од пластична кеса
Можете да ги видите сите детали со висока контрола на квалитетот

Од делови до готови производи, се обидовме се што е можно да го контролираме квалитетот, сакам да бидете нашата фабрика за да не посетите за куќиште на филтерот за пластична кеса

Зошто да не изберете

Карактеристики на куќиштето од пластична кеса со вода од pvdf материјал
- едноставна и разумна структура
- добро запечатување
- висок капацитет за проток на вода
- лесно ракување
- позитивен аранжман за запечатување за да се избегне заобиколување
- висока финост на филтрирање
- лесна замена

 

Опис на компанијата

Контакт форма