Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Торба за филтрирање

Почетна » Производи » Филтер за прав » Торба за филтрирање

Торба за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/reverse_air_bags-94.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116092300_729.jpg

Обратни воздушни перничиња

спецификација:

1. Главни производи: две категории на средна алкална и алкална слободна стаклена влакна крпа за филтрирање (торба).
2. разни видови: термичка обработка, силиконско масло, графит.
3. различна дебелина: 0.3-0.5 мм
4. разни дијаметри

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

 

Во куќа за обратно воздушно перниче, валканиот воздух тече одвнатре-надвор, така што прашината се собира од внатрешната страна на филтската кеса. Кесите за филтрирање се тубуларни, отворени на дното и се поврзани со лист од цевка. Тие се поддржани одозгора преку систем за суспензија на пролетта или Ј-болт. Протокот на гас е обратна за да се започне чистење на филтерската кеса. Прстените против колапс се шијат на надворешната страна на торбите во интервали од 3 до 4 стапала за да се спречи тотално пропаѓање на кесите за време на чистењето на обратен воздух. Чајките за филтрирање се чистат една преграда истовремено во режимот надвор од линија.

Типична тензија на торбите за филтрирање на воздухот за обратно

Дијаметар од 5 "

35 фунти.

Дијаметар од 8 "

50 фунти.

Дијаметар од 11.5 "

50 фунти. (Полиестер)

Дијаметар од 11.5 "

75 фунти. (Фиберглас)


Полиестер торба за филтрирање
Материјал
полиестер филтер торба се направени од 100% влакна полиестер, по игла прободен, песна во собата на топлина калдер за суровини полиестер филтер материјал, тогаш полиестер филтер чувствува може да се шијат во полиестер кеси за филтрирање.                   
 
Достапна Заврши: песна, календар, тестирање на топлина тефлонска мембрана, W / O, анти-статички третман.

предност:
Филтри за полиестерски торби Кршењето издолжување е помалку од 20% за ДД и 40% за ЦМД, ниско суво смалување, може да работи добро во 130 г C. материјалот е поевтин од другиот материјал, толку широко се користи во системот за многу вреќи.

Обратна кеса за филтрирање со стаклена стакло
Платно влакно, филтер крпа е направено од предиво од фиберглас, со посебен третман како графит, силикон, ptfe натопи, против третман на киселина и друг хемиски третман. тоа е идеална крпа за филтрирање отпорна на висока температура, вреќичките за филтрирање на стаклени стакло широко се користат во индустриската чиста површина од прашина, куќа од торби, загадување на воздухот и вредно рециклирање на прав, итн.
Облогата за филтрирање со фиберглас со обратна насока обично користеле ткаенина за филтрирање од фиберглас од 450gsm до 550gsm.

Перформанси:
1. добра отпорност на топлина, погодна за долгогодишна употреба под температура под 280 deg.
2. Добра изведба на пилинг за прашина, ниско ниво на моќност за отстранување на пепел.
3. Големината на вреќичките за филтрирање со стаклени стакло е постабилна, без намалување на влакната под висока температура.
4. добра хемиска отпорност: освен силна киселина на хидроелектрична киселина, и силна алкална, таа е постабилна од другите филтрирани медиуми.
5. Ткаенината од фибергласната ткаенина не апсорбира влага и влажност
6. ефикасно филтрирање на вреќата за филтрирање со фиберглас може да биде над 99.5% итн. И да ја фати прашината под PM2.5, можеме да го добиеме 20mg ослободување на воздухот.
7. Висока јачина на фиберглас филт крпа, може да биде повеќе од 3000N / 5 * 20см

Поврзани делови се како што следува:
Капачиња за филтрирање
Вентири за филтрирање на торби
Ланец со филтриски торби
Кука за филтрирање на вреќи

1. Температура на работа 150 Deg c,
2. максималниот наплив е 150 deg c.
3. добра анти-киселина, добра анти-алкална, добра стабилност на хидролиза
4. Средна пропустливост на воздухот: 10-15 m3/m2/min@12.7mmH2O
5. Тој е најевтиниот медиум за филтрирање во полето за филтрирање на филтерот за торба. Филтерот за торби со полиестер е најпопуларниот артикл во системот за куќишта за торби.

Полиестерска филтер кеса широко користена во индустријата за рудник, варовник, цемент, железо и челик, испорака на алумина, електролитски алуминиум, производство на обоени метали, преработка на дрво, преработка на храна и фармацевтска индустрија.

Контакт форма