Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер чорап

Почетна » Производи » Течен филтрација » Филтер чорап

Филтер чорап

  • https://www.sffiltech.com/img/ring_filter_bag.jpg

Ringвонење филтер торба

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Течна вреќа за филтер за прстен
Кеси за филтрирање на прстенести прстени се произведени според највисоките стандарди. Материјалите мора да исполнуваат строги спецификации за перформанси на филтрација и чистота на медиумите. Производството под системи за квалитет ISO 9001: 2008 обезбедува сигурност и можност за повторување од нарачка до нарачка, од година во година.
Шиена конструкција и сигурност по прифатлива цена
Тешка шиечка нишка и металниот прстен за заптивка се произведуваат според спецификациите на филтерот Sffiltech
Синт прстенот со материјал од с.С., јаглероден челик и така натаму.
Предвремениот прстен може да се прилагоди на секое куќиште за филтрирање торби
Материјалот е ослободен од силикон и материи што создаваат кратер
Sffiltech филтерот силно препорачува употреба на алатка за вметнување што го олеснува вметнувањето на вреќата на филтерот во куќиштето за филтрирање на торбите и обезбедува правилно усогласување на вреќата за филтрирање во корпата за врзување

1. Извезувавме од 2006 година, повеќе од 10-годишни искуства за извоз на пазарот, затоа добро знаеме за состојбата во работењето во странство
2.Ние сме фабрички:
1.1 Нашата фабрика започна од 1996 година, првиот број на броеви во бизнисот со филтрирање, така што нашиот техничар повеќе
од 14 искуства, многу добро ја знаеме работната состојба во торбата и можеме да ви понудиме наши чесни
сугестија.
1.2 Нашиот техничар со удари со игла има повеќе од 15 години искуство.
1.3 Нашиот техничар за правење филтрирање има повеќе од 16 години искуство.
1.4 Ние добро го познаваме пазарот за филтрирање на кина, нашите производи се насекаде каде и да се наоѓаат во куќата на кесички од Кина,
така можеме да ви понудиме наше најдобро решение за филтрирање торби, што може да ве натера да ме спасите и да добиете подобра функција за филтрирање.
1.5 Ние се фокусираме на висококвалитетната филтриска торба само.Со автоматска линија за цевки со филтриски торбички, нашата филтер-торба ја направи многу добро.
1.6 Ние тестираме материјали и ги филтрираме торбите еден по еден пред пратката со високо-технолошка опрема
1.7 Имаме силна услуга по продажбата, тим за услуга најдобра услуга за вас.
1.8 Ние прифаќаме какви било нарачки за количина за подобра услуга на нашите клиенти.
1.9 Нашата фабрика е локално лице, така што нашите производи се стабилни
2.0 Имаме мостра за акции за следната нарачка, така што можете да ги добиете вашите податоци во секое време кога ќе дојдете кај нас за следната нарачка.
3.Low MOQ: нашата фабрика има многу филтер за филтрирање и фиберглас и други материјали, така што можеме да направиме која било количина
нарачате за вас.
4. Ниска цена: Ние се обидуваме се потрудиме да се осигураме дека нашата цена е најниска каде било, најниска фабрика за вас подобро
се справи скоро секој пат. Горди сме да ви помогнеме да заштедите пари на производите што ги сакате.
5. Добар квалитет и сертификација - поминавме FDA, MSDS, тест за ткаенини и ISO9001 и други.
работилница за течни филтрирање торби како погоре

Детали за фабриката за филтрирање торби 500 микрони
500 микрони филтер торба детали за шиење детали
Област на пакување
Ние ја тестираме секоја торба за филтрирање од 500 микрони пред пратката

Пакување на производи

течност за филтрирање течни детали

Бои и лакови
Мастила
хемикалии
растворувачи
Зошто да не одберете нас?

производ за обработка на

Контакт форма