Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Машина за шиење на цевки за автоматско филтрирање

Почетна » Производи » Машина за шиење на филтри за торби » Машина за шиење на цевки за автоматско филтрирање

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • Половина авто-филтер цевка машина за шиење

  Опис :А) Големината на филтските кеси може попрецизно да се контролира.
  Б) Подобрување на ефикасноста на работата и намалување на трошоците за работна сила, голема брзина, целосно автоматско, брзина на заварување 7-12 метар на минута
  В) Прилагодлив држач за клубени, може да има топол филтер торба за топол од 120мм до 300мм.
  Г) Погоден за ткаена ткаена ткаенина од стаклопластика, ние сме најдобрата фабрика која може многу добро да шие ткаени фиберглас ткаенини и неткаени ткаенини во Кина.
  Д) Клучни делови на брендот за линија на цевки SFF: глава за шиење JUKI 1261 (произведено во Јапонија)
  ножеви за сечење (произведени во Тајван), серво мотор (произведени во Тајван), сензор (произведено во САД), инвертер (произведен во Јапонија)

  Повеќе
Почетна Претходно 1 Следна Презиме - Вкупно 1 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 1 20 по страница