Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер чорап

Почетна » Производи » Течен филтрација » Филтер чорап

Филтер чорап

  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/17/20180117091635_552.jpg

Засилен филтер чорап со еден слој

спецификација:

Спецификација за ЈП
Ставка филтер торба течен филтер филц
Конструкција Игла филц
Состав на влакна Полиестер pp или најлон
Микро рејтинг 1um 5um 10um 25um 50um 75um 100um 125um 150um 200um 250um 300um XNUMXum

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Структура начин: шиење на навој и целосно заварување
Целосно заварени вреќи со течни филтри
Целосно заварена конструкција за висока ефикасност и филтрирање без бајпас
• Целосно заварена конструкција со прстен за заптивка на вреќа за филтри Sffiltech обезбедува 100% филтрација без бајпас
• Прстенестиот прстен за заптивање на филтерот Sffiltech обезбедува флексибилна, хемиски отпорна заптивка која се прилагодува на секое куќиште на филтер за вреќи
• Материјалот е ослободен од силикони и супстанции што создаваат кратер
• Специјалниот термички сет и површинскиот третман со полирање значително го намалуваат ослободувањето на влакна
• Стабилни и флексибилни заварени споеви кои се прилагодуваат на корпата за врзување
• Рачките во прстенот ја заменуваат вреќата за филтри брзо и лесно
• Sffiltech силно препорачува употреба на алатка за вметнување што го олеснува вметнувањето на филтер -торбата во куќиштето на филтерот за вреќи и обезбедува правилно усогласување на филтер -торбата во корпата за ограничување

HS код: 59119000 за торба за филтрирање
1. Пластичен филм внатре и голем картон надвор
2. извесно време палети
3.Ние правиме пакет како услов на клиентот
4.Ние сме сигурни дека нашиот пакет добро ја заштити стоката.
5.инуално нашите производи по морски пат, ако се мали нарачки, ние исто така можеме да избереме авион или Али експрес или Fedex UPS DHL и така натаму
6.Ние можеме да понудиме ОЕМ етикета во ткаени торба ако количината е голема
7. Имаме свој испраќач, но ако имате, ние исто така можеме да го искористиме и вашиот шпедитер за да ја испратиме торбата со филтер за прашина во прав

Зошто да не одберете нас?
1. Извезувавме од 2006 година, повеќе од 10 години искуство за извоз на пазар, така што добро знаеме за работната состојба во странство
2.Ние сме фабрички:
1.1 Нашата фабрика започна од 1996 година, првото лице во бизнисот со филтрација, така што нашиот техничар има повеќе од 14 искуства, ние многу добро ја познаваме работната состојба во куќичката и можеме да ви го понудиме нашиот искрен предлог.
1.2 Нашиот техничар со удари со игла има повеќе од 15 години искуство.
1.3 Нашиот техничар за правење филтрирање има повеќе од 16 години искуство.
1.4 Ние добро го познаваме пазарот за филтрирање на кина, нашите производи се насекаде каде и да се наоѓаат во куќата на кесички од Кина,
така можеме да ви понудиме наше најдобро решение за филтрирање торби, што може да ве натера да ме спасите и да добиете подобра функција за филтрирање.
1.5 Ние се фокусираме на висококвалитетната филтриска торба само.Со автоматска линија за цевки со филтриски торбички, нашата филтер-торба ја направи многу добро.
1.6 Ние тестираме материјали и ги филтрираме торбите еден по еден пред пратката со високо-технолошка опрема
1.7 Имаме силна услуга по продажбата, тим за услуга најдобра услуга за вас.
1.8 Ние прифаќаме какви било нарачки за количина за подобра услуга на нашите клиенти.
1.9 Нашата фабрика е локално лице, така што нашите производи се стабилни
2.0 Имаме мостра за акции за следната нарачка, така што можете да ги добиете вашите податоци во секое време кога ќе дојдете кај нас за следната нарачка.
3.LOW MOQ: нашата фабрика има многу филтер за залихи и фиберглас и други материјали, за да можеме да направиме која било количина за вас.
4. Ниска цена: Се трудиме најдобро да се осигураме дека нашата цена е најниска насекаде, фабричка најниска цена за вас подобра зделка скоро секој пат. Ние сме горди што ви помагаме да заштедите пари на производите што ги сакате.
5. Добар квалитет и сертификација : поминавме FDA, MSDS, извештај за тест на ткаенини и ISO9001 и други. Работилница за производство на течност за вреќи со филтри како што е погоре

Детали за фабриката за филтрирање торби 500 микрони
500 микрони филтер торба детали за шиење детали

Област на пакување
Ние ја тестираме секоја торба за филтрирање од 500 микрони пред пратката

Пакување на производи

Апликации за филтрирање со клучни филмови
• Бои и лакови
• Мастила
• Хемикалии
• Процесна вода

производ за обработка на

Контакт форма