Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Машина за сечење за ткаенина за филтрирање

Почетна » Производи » Машина за шиење на филтри за торби » Машина за сечење за ткаенина за филтрирање

Машина за сечење за ткаенина за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/slitting_machine_for_filter_fabric.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/29/20180129114146_367.jpg

Машина за сечење за филтер ткаенина

спецификација:

Стандардна големина на машината: LWH (3350 mm*1250 mm*1280 mm)

1. Голема спецификација на ултразвучна машина за сечење

Применлива ширина

1800-2500mm

Дијаметар на ликвидација

Φ500-Φ1000мм

Брзина на сечење-намотување

0-40m / мин

Моќност на моторот

1.5kw-2.2kw

2. Применливиот опсег

Оваа машина е применлива за сечење на рабови и сечење на ленти на неткаен материјал
крпа, вештачка кожа и друга густа ткаенина.

3. Структура и перформанси на машината

1) Неговата брзина се прилагодува со конвертор на фреквенција.

2) Усвоен е хидраулично-инфрацрвен систем за порамнување на рабовите
подобрување на прецизноста на усогласувањето на рабовите.

3) Ножот е директно управуван од мотор со голема брзина

4) Усвоен е пневматски уред за контрола на вертикалното движење на ножот.

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

 машина за сечење
1.неткана ткаенина / кожа / ткаенина
2. Висока прецизност за усогласување на работ
3. добри перформанси
Добра услуга

Контакт форма