Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер чорап

Почетна » Производи » Течен филтрација » Филтер чорап

Филтер чорап

  • https://www.sffiltech.com/img/stainless_steel_filter_mesh.png

Мрежа за филтрирање од не'рѓосувачки челик

спецификација:

Решетката

Дијаметар на жица

Апсолутна оценка на филтерот μm

Номинален рејтинг на филтерот μm

8X85

.014X.0126

318 - 340 година

250 - 255 година

12X64

.024X.0165

270 - 285 година

200 - 205 година

14X88

.020X.013

225 - 245 година

150 - 155 година

20X150

.0098X.007

155 - 165 година

100 - 105 година

24X100

.015X.010

115 - 125 година

80 - 85 година

30X150

.009X.007

95 - 100 година

65 - 70 година

40X200

.007X.0055

65 - 70 година

55 - 60 година

50X250

.0055X.0045

55 - 60 година

40 - 45 година

80X400

.0049X.0028

43 - 48 година

35 - 40 година

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

материјал

SUS304/304L/316/316L/310s

Заедничка големина

9 "* 1" 9 "* 2" 8.5 "* 1" може да се прилагоди 

Филтрација 

25 микрони 50 микрони може да се прилагодат 

Техника

 Ткаат

Ткаат шема

Холандски ткаат

Површина 

Изедначи 

 

 

Карактеристики

1 Отпорен на киселина, отпорен на алкали, отпорен на висока температура, силна напнатост и добри перформанси на абење
2 Исто така, има предност на стабилни, фини и перформанси на прецизно филтрирање.
3 Долг работен век

 

 

апликација

1 Гас, филтрација на течност и одделување на друг медиум
2 Прецизен филтер за притисок, филтер за гориво,
3 Заштита на млазниците за управување и вбризгување на гориво 
4 Изолација / слабеење на звук (на пр. Мотори на авиони)Контакт форма