Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Кафез за филтрирање

Почетна » Производи » Филтер за прав » Кафез за филтрирање

Кафез за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/star_filter_cage-78.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/26/20180126132430_570.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/26/20180126132440_663.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/26/20180126132449_265.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/26/20180126132459_357.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/26/20180126132541_583.jpg

Cвезден филтер кафез

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

 

Материјал
Кафез со филтер за куќишта е направен од галванизиран челик или нерѓосувачки челик.
Најчесто се продаваат три вида материјал за кафез со филтер за собирање прашина:
Кафези со филтри од галванизиран челик
Кафез од нерѓосувачки челик
Кафез за филтрирање на силикон

Структура:
Број на надолжна жица 8-24 жици (тип на круг) 10-16 жици (овален тип)
Врвен стил на филтерот во кафезот
Плисен филтер кафез
Кафез со филтер за чанти  
Кафез со торба од единечен дел  
двојна жица од типот на завртка
Завој на филтер кафез
Тоа широко се користи во торба куќа и поддршка на филтер торба

Контакт форма