Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

  • https://www.sffiltech.com/img/superhelen_hepa_filter.jpg

Суперхелен хепа филтер

спецификација:

Тип: ХЕПА филтер со голем проток на воздух
Медиуми: Стаклена хартија хартија
Рамка: галванизиран челик / не'рѓосувачки челик / ABS

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Сепаратор: Лепак за топла топење
Заптивната смеса: полиуретан

Препорачан финален пад на притисок: 600Pa
Температура: максимум 90ºC при континуирана услуга
Растојание на леглата: 3 mm, висина на плет: 30 mm, донесе помал отпор и подолг век на траење
Интегрирана рамка, убава и силна
Особено погоден за голем проток на воздух и ограничен простор на системот за прочистување

Примена: За голем проток на воздух и ограничен простор на системот за прочистување

Контакт форма