Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Домување филтер за торби

Почетна » Производи » Течен филтрација » Домување филтер за торби

Домување филтер за торби

  • https://www.sffiltech.com/img/topline_bag_filter_housing.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116141711_441.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116141750_726.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116142116_704.jpg

Куќиште за филтрирање на торби со топлина

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Врв во куќиштето на филтерот за една торба ТС серија
Стандардно куќиште на филтерот за една торба 1S, 2S, 3S, 4S
Sffiltech стандарден врв во куќиште на филтер со една вреќа ТС серија, „прецизен квалитет, едноставна површина“, ја користи најнапредната структура на филтерот со врвен прецизност за фрлање, за да се оптимизираат најдобрите перформанси, исполнувајќи различни сурови услови за работа, во моментов е најпопуларна и реномирани модели на куќишта за филтрирање на една торба.

TS2 # не'рѓосувачки челик, TS2 # јаглероден челик, TS2 # PP / PVDF, TS1 # не'рѓосувачки челик, TS1 # PP / PVDF, TS4 # не'рѓосувачки челик, TS4 # PP / PVDF

Ефектот на запечатување е подобар, за да се спречи истекување;
Голема ефективна област на филтрација и поголема ефикасност на филтрацијата;
Поудобно да ја замените вреќата за филтрирање со пониски трошоци за работа;
Разумна структура, постабилна и посигурна филтрација;
Висината на инсталацијата може да се прилагоди за да ги задоволи барањата на одредена пригода;
Персонализиран дизајн, сè заради вас.
Капак на отворање на сериите ТС (внатрешно полирање)

Куќиште на филтер за торба
Имаме многу единствен филтер за домување, секој од нив се фокусираме на мали детали за да ја подобриме контролата на квалитетот.
Работен принцип
Куќиштето на филтерот за не'рѓосувачки челик серија Sffiltech е еден вид нова структура, мал обем, едноставна и флексибилна работа, заштеда на енергија, висока ефикасност, затворено работење и силна повеќенаменска опрема за филтрирање со силна прилагодливост.
Куќиште за филтрирање на нерѓосувачки челик од сериите Sffiltech: поедноставен цилиндер за филтрирање, главата на филтерот и структура за брзо отворање, вреќата за филтрирање од не'рѓосувачки челик ги засилуваат нето главните компоненти.
Филтерот е уред за филтрирање на притисок, течноста од филтер-школката покрај влезот во вреќата за цевки и уредот во зајакнување на мрежата, течна инфилтрација има потреба од степен на финост на торбата што може да се квалификува самата кесичка за филтрирање е нечистотија честичките се фаќаат торба за филтрирање. Замената на вреќата за филтрирање е многу удобна, без основна потрошувачка на материјал за филтрирање.


Карактеристики на горниот дел на Sffiltech во филтер за една кеса:
Внатрешниот простор на филтерот се користи поцелосно и целосно го искоренува отпадот од вселената во традиционалниот тип на страничен влез.
Отворете го капакот, тој може брзо да ја замени вреќата на филтерот, намалувајќи го второто загадување, не како што треба традиционалниот страничен тип на влез да го отстрани прстенот за притискање на филтерот пред да ја замените.

Влезната цевка на флуидот е широк, внатрешниот горен капак е во форма на труба, откако ќе влезете во течноста може автоматски да го дели притисокот; мало влијание врз вреќата за филтрирање, ефикасно заштитување на вреќата за филтрирање, спречување од несреќи, мало губење на притисок и филтрирањето е побрзо и постабилно.

Кесичката за филтрирање користи прстен за патент, кој е близу до филтерот и не може да се олабави; повеќекратно запечатување, затоа ефектот на запечатување е подобар.

Бои, пиво, растително масло, лекови, козметика, хемикалии, нафтени производи, текстилни хемикалии, фотографски хемикалии, раствор за позлата, млеко, минерална вода, топол растворувач, латекс, индустриска вода, сируп, смола, мастило за печатење, отпадна вода од индустрија, сок , масло за јадење, восоци.

Контакт форма