Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

  • https://www.sffiltech.com/img/ultra_fine_glass_fiber_paper_good_stability_of_filtration_efficiency.jpg

Ултра фино стакло хартија, добра стабилност на ефикасност на филтрација

спецификација:

Тип: Тригиден филтер со плисирана кутија

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Медиуми: хартија од стаклени влакна
Рамка: галванизиран челик / не'рѓосувачки челик
Сепаратор: Алуминиумска фолија / Хартиена фолија
Препорачан краен пад на притисок: 500Pa : 500Pa
Температура: максимум 90ºC при континуирана услуга

модел

димензии

Медија (м2)

Номинален проток на воздух (m3 / h)

Почетен пад на притисок (Pa)

 

 

 

 

ШxВxД (мм)

стандард

висок капацитет

стандард

висок капацитет

F8

H10

H13

 

HTH230

× × 230 230 110

0.8

1.4

110

180

≤85

≤175

≤235

HTH320

× × 320 320 220

4.1

6.1

350

525

 

 

 

HTH484 / 10

× × 484 484 220

9.6

14.4

1000

1500

 

 

 

HTH484 / 15

× × 726 484 220

14.6

21.9

1500

2250

 

 

 

HTH484 / 20

× × 968 484 220

19.5

29.2

2000

3000

 

 

 

HTH630 / 05

× × 315 630 220

8.1

12.1

750

1200

 

 

 

HTH630 / 10

× × 630 630 220

16.5

24.7

1500

2250

 

 

 

HTH630 / 15

× × 945 630 220

24.9

37.3

2200

3300

 

 

 

HTH630 / 20

× × 1260 630 220

33.4

50.1

3000

4500

 

 

 

HTH610 / 03

× × 305 305 150

2.4

3.6

250

375

 

 

 

HTH610 / 05

× × 305 610 150

5

7.5

500

750

 

 

 

HTH610 / 10

× × 610 610 150

10.2

15.3

1000

1500

 

 

 

HTH610 / 15

× × 915 610 150

15.4

23.1

1500

2250

 

 

 

HTH610 / 20

× × 1220 610 150

20.6

30.9

2000

3000

 

 

 

HTH610 / 05X

× × 305 610 292

10.1

15.1

1000

1500

 

 

 

HTH610 / 10X

× × 610 610 292

20.9

31.3

2000

3000

 

 

 
Ултра фино стакло хартија , обезбедува филтер да ја задржи својата добра ефикасност во текот на работниот век
Оддалеченоста на подножјето може да биде до 3 mm (или 5 mm, 7 mm), да се постигне помал отпор, подолг век на траење
Двоен странични држачи, обезбедуваат соодветна заштита за филтерот
Взаемно вграденото куќиште обезбедува структура на висока јачина
Не рамни, единечни прирабници или двојни прирабнички кутии се достапни за рамката
Индивидуално тестирани според EN 1822

Примена: Како последен филтер за индустриска чиста просторија, делот каде што е потребна поголема брзина на ветерот

Контакт форма