Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Течност за филтрирање на течен филтер во V стил

Почетна » Производи » Машина за шиење на филтри за торби » Течност за филтрирање на течен филтер во V стил

Течност за филтрирање на течен филтер во V стил

  • https://www.sffiltech.com/img/v_style_liquid_filter_bottom_welding_machine.jpg

Машина за заварување на дното на филтерот со течен филтер во V стил

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Видео
https://youtu.be/dBTa0dYhTnU

Материјал
полиестер филтер торба се направени од 100% влакна полиестер, по игла прободен, песна во собата на топлина калдер за суровини полиестер филтер материјал, тогаш полиестер филтер чувствува може да се шијат во полиестер кеси за филтрирање.                   
 
Достапна Заврши: песна, календар, тестирање на топлина тефлонска мембрана, W / O, анти-статички третман.

предност:
Филтри за полиестерски торби Кршењето издолжување е помалку од 20% за ДД и 40% за ЦМД, ниско суво смалување, може да работи добро во 130 г C. материјалот е поевтин од другиот материјал, толку широко се користи во системот за многу вреќи.

Технички податоци

500гсм полиестерска игла со удари со боцкање + отвратителен од вода и масло  

изградба

Игла се чувствува

Состав на влакна

Полиестер

Скрипна композиција

Полиестер

Почувствувајте ја телесната тежина

500g / m2(± 5%)

Дебелина

1.8-1.9mm

Средна воздушна пропустливост

10-15 m3/m2/min@12.7mmH2O

Breaking Strength-MD (искриват)

900 N / 5cm

Кршење на јачината - CMD (weft

1300 Н / 5см      

Кршење на издолжување (N / 5см) -MD (искривување)

20%

Кршење на издолжување (N / 5cm) -CMD (weft

40%

Суво собирање MD (130 ℃ искриват

< 1.5%       

Суво намалување CMD (130 ℃ ткаенина

< 1.5%      

Работни температури

<130 степени Ц.

Препорачано максимално континуирано

130 степени Ц.   

Препорачана максимална пренапони

150 степени Ц.      

Заврши

Гарнитура поставена, песна, календирана W / O Отвратителна

1. Температура на работа 150 Deg c,
2. максималниот наплив е 150 deg c.
3. добра анти-киселина, добра анти-алкална, добра стабилност на хидролиза
4. Средна пропустливост на воздухот: 10-15 m3/m2/min@12.7mmH2O
5. Тој е најевтиниот медиум за филтрирање во полето за филтрирање на филтерот за торба. Филтерот за торби со полиестер е најпопуларниот артикл во системот за куќишта за торби.

Полиестер филтер торба широко се користи во рудникот, варовник, цемент, железо и челик индустрии, алумина испорака, електролитски алуминиум, обоени метали производство, преработка на дрво, преработка на храна и аптека индустрија.

Контакт форма