Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Домување со повеќе торби за филтрирање

Почетна » Производи » Течен филтрација » Домување со повеќе торби за филтрирање

Домување со повеќе торби за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/vm_fast_open_multi_bag_filter_housing.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116152216_543.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116152228_334.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116152240_441.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116152306_698.jpg

В.М. брзо отворено куќиште за филтрирање со повеќе торби

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Брзо отворање на повеќе куќишта за филтрирање на вреќи со повеќе вреќи - серија на VM
Вм серија брзо отворање на повеќе куќишта на типични филтри за куќиште, за да се фокусира на ефикасност и безбедност и трајност на корисниците дизајн, главно се користи во повеќе нечистотии, елементи на филтерот треба да се заменуваат често и континуирано производство и брзо префрлување на филтерот, ВМ куќиштето на филтерот е остра алатка за подобрување на ефикасноста на производството. Замената на елементите на филтерот е брза и сигурна, ефикасно го намалува влијанието на нарушувањето во производството предизвикано од компонентите на замена, значително ја подобрува ефикасноста на производството, во исто време, значително го намалува интензитетот на трудот на работниците.
Дијаграм на капакот на отворањето на В.М.

Карактеристики на филтерот:
Најбрзите 15 секунди до Вклучување / исклучување на куќиштето на филтерот, брзо заменете го елементот на филтерот;
Вклучено / Исклучено во фиксна позиција, нема потреба да го заокружувате капакот на филтерот до затегната орев;
Со дизајн на ланец за безбедност, издувен притисок да се отвори куќиштето на филтерот;
Помошен механизам за отворање на рамнотежата на гравитација, може да се отвори единечен прст до кој било отворен агол;
Вертикално отворено покритие, мноштво компактен може да биде паралелно, заштедувајќи простор за инсталација и цена на цевководи;
Со специјална алатка за прицврстување на прстенест торба, едноставна работа и труд;
Накратко да го намалите времето на застој, да ја промовирате продуктивноста и да ги намалите оперативните трошоци;
Избор на висококвалитетен прстен за запечатување еластомер од типот О, одлични перформанси на запечатување и време на траење на запечатување;
Бакарниот орев е дизајниран, конецот повеќе не е со низата, а ротацијата е повеќе заштеда на време и заштеда на работна сила;
Течниот дел е направен од чист нерѓосувачки челик, одлична отпорност на корозија и издржливост;
8 модели, соодветно, три кеси, четири торби, пет кеси, шест торби, осум торби, дванаесет кеси, седумнаесет торби, дваесет и три кеси;
три вида на увоз и извоз ориентација распоред, удобен дизајн и инсталација.

После одреден период, чекорите за замена се следниве:
Чекор 1: отворете го уредот за заклучување на безбедноста за да обезбедите синхроно олеснување на притисокот.
Чекор два: ротирајте ја вратилото со рака, отворете го обрачот безбедно
Чекор три: користете механичка рамнотежа со помош на пролет за да го отворите горниот капак.
Чекор четири: употреба на алатки за прицврстување на прстен под притисок, ротирачки прстен со отворен притисок
Чекор пет: извадете ја торбата, сменете ја во новата торба
Чекор шест: затворете го горниот капак
Чекор седум: ротирајте ја вратилото со рака.
Чекор осум: затворете го безбедносниот уред за заклучување, внесете го статусот на продолжување на работата

Пакување и испорака

Детали за пакување: ХС -код: 8421392200 за куќиште на филтер за вреќа 304/316 течност
1. Пластичен филм внатре и дрвена кутија надвор
2. претежно палети
3.Ние правиме пакет како услов на клиентот
4.Ние сме сигурни дека нашиот пакет добро ја заштити стоката.
5.инуално нашите производи по морски пат, ако се мали нарачки, ние исто така можеме да избереме авион или Али експрес или Fedex UPS DHL и така натаму
6.Ние можеме да понудиме ОЕМ етикета во ткаени торба ако количината е голема
7. Имаме свој испраќач, но ако имате, ние исто така можеме да го користиме и вашиот шпедитер
Детали за испорака: Испратено за 7 дена по плаќањето
Ние го контролираме секој чекор за деталите за куќиштето на филтската кеса со повеќе од 10 години искуство
Ние се грижиме за секој дета за куќиштето на филтерот за вода од не'рѓосувачки челик, дури и еден мал дел посакуваме најдобра контрола на квалитетот
Можете да ги видите деталите на сликата за да ја видите нашата контрола на квалитетот.
Куќиште на филтер за торба
Имаме многу куќиште за филтрирање на вода од не'рѓосувачки челик, секој што се фокусираме на мали детали за да ја подобриме контролата на квалитетот.

Зошто да не изберете


за нас
1, најголем и најстар снабдувач на куќишта за филтрирање торби во Кина
2. Речиси сите делови направени од наше самите
3.Од 1996 година фабрика и извоз од 2006 година
4.Ние не сме само снабдувач, туку и еден центар за информации за целата индустрија за филтрирање
Опрема и технологија
2, Нашите секој дел се добро тестирани и контролирани
Посакуваме вашето доаѓање да биде тука за да се провери
Сервис
3, Повеќе од 10 искуства за извоз
Имаме многу агенти во светот.

1.Ва извезувавме од 2006 година, повеќе од 10 искуства за извоз на пазарот, така што добро знаеме за состојбата во работењето во странство
2.Ние сме фабрички:
1.1 Нашата фабрика започна од 1996 година, првиот број на броеви во бизнисот со филтрирање, така што нашиот техничар повеќе
од 14 искуства, многу добро ја знаеме работната состојба во торбата и можеме да ви понудиме наши чесни
сугестија.
1.2 Нашиот техничар за куќиште за филтрирање торби 304/316 течен техничар има повеќе од 15 години искуство.
1.3 Нашиот техничар за изработка на течни филтри за вреќи 304/316 има повеќе од 16 години искуство.
1.4 Ние добро го познаваме пазарот за филтрирање на кина, нашите производи се насекаде каде и да се наоѓаат во куќата на кесички од Кина,
така можеме да ви понудиме наше најдобро решение за филтрирање торби, што може да ве натера да ме спасите и да добиете подобра функција за филтрирање.
1.5 Се фокусираме на висококвалитетното куќиште со филтриски торби.Со сите потребни машини во една фабрика.
1.6 Ние ги тестираме сите делови еден по еден пред пратката со високо-технолошка опрема
1.7 Имаме силна услуга по продажбата, тим за услуга најдобра услуга за вас.
1.8 Ние прифаќаме какви било нарачки за количина за подобра услуга на нашите клиенти.
1.9 Нашата фабрика е локално лице, така што нашите производи се стабилни
2.0 Имаме мостра за акции за следната нарачка, така што можете да ги добиете вашите податоци во секое време кога ќе дојдете кај нас за следната нарачка.
3.Low MOQ: нашата фабрика има многу куќишта за филтрирање торби, така што можеме да направиме каква било количина
нарачате за вас.
4. Ниска цена: Ние се обидуваме се потрудиме да се осигураме дека нашата цена е најниска каде било, најниска фабрика за вас подобро
се справи скоро секој пат. Горди сме да ви помогнеме да заштедите пари на производите што ги сакате.
5. Добар квалитет и сертификација ги поминавме FDA, MSDS, ISO9001 и други тестови.

Боја, пиво, растително масло, лекови, козметика, хемикалии, нафтени производи, текстилни хемикалии, фотографски хемикалии, раствор на галванизација, млеко, минерална вода, врел растворувач, латекс, индустриска вода, сируп, смола, мастило за печатење, индустриски отпаден вода, сок , масло за јадење, восоци.
Работен принцип
Куќиштето на филтерот за не'рѓосувачки челик серија Sffiltech е еден вид нова структура, мал обем, едноставна и флексибилна работа, заштеда на енергија, висока ефикасност, затворено работење и силна повеќенаменска опрема за филтрирање со силна прилагодливост.
Куќиште за филтрирање на не'рѓосувачки челик од сериите Sffiltech: поедноставен цилиндер на филтерот, главата на филтерот и структура за брзо отворање, вреќата за филтрирање од не'рѓосувачки челик ги зајакнуваат нето главните компоненти.
Филтерот е уред за филтрирање на притисок, течноста од филтер-школката покрај влезот во торбичката за цевки и уредот во мрежата за зајакнување, течната инфилтрација имала потреба од степен на финост на торбата што може да се квалификува самата кесичка за филтрирање е нечистотија честичките се фаќаат торба за филтрирање. Замената на вреќата за филтрирање е многу удобна, без основна потрошувачка на материјал за филтрирање.

Контакт форма