Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Биостатички третирани филтри

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Биостатички третирани филтри

Биостатички третирани филтри

  • https://www.sffiltech.com/img/w_type__mini_pleated_molecular_filter.jpg

Мини-pleated молекуларен филтер W тип

спецификација:

Тип: Тип: W Тип Мини-плетен молекуларен филтер
Медиуми: Активен јаглероден медиум / смола за размена на јони
Рамка: ABS / галванизиран челик / не'рѓосувачки челик
Сепаратор : Лепак за топла топење
Заптивната смеса : полиуретан
Температура : 40ºC максимум при континуирана услуга

Дебелина наспроти ефикасност наспроти пад на притисок
Дебелина Почетна ефикасност
Пад на притисок(pa)@2.5m/s
Инчи (Мм) Тип А. Тип Б.
12 292 95% 96% 80Димензии наспроти проток на воздух
Димензии (W * H) Проток на воздух (m3 / h)
Инчи (Мм) @ 2.5m / s
24 * 24 592 * 592 3700
24 * 12 592 * 287 1900
24 * 22 592 * 495 2800
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Тип на "W" мини-залепен молекуларен филтер

Предности
Двослоен неткаен со висококвалитетни медиуми внатре, кои се увезуваат од Германија
Содржина на јаглерод 250-500g / ㎡, добива висока ефикасност и долг живот
Голем капацитет на проток на воздух, може да се користи под конвенционалниот проток на воздух
Флексибилност за избор на медиум според различен загадувач
Најдобрата почетна ефикасност би била 99%Примена: Молекуларни филтри за повеќето системи за климатизација, широко користени во индустријата за полупроводници, био-фармацевтски производи, генетски инженеринг, прецизни машини, инструменти и музеи.

Контакт форма