Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

  • https://www.sffiltech.com/img/w_type_hepa_filter.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/18/20180118151404_946.png

Филтер W тип хепа

спецификација:

Тип: Филтер од типот „W“ со високи перформанси
Медиуми: Стаклена хартија хартија
Рамка: ABS / галванизиран челик / не'рѓосувачки челик
Сепаратор: Лепак за топла топење
Заптивната смеса: полиуретан
Препорачан финален пад на притисок: 550Pa
Температура: максимум 90ºC при континуирана услуга
Примена: Како краен филтер за индустриска чиста просторија и AHU

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

„W“ тип HEPA филтер , Класа E11 до H14

Предности
Ултра фино стакло хартија од хартија - добра стабилност на ефикасноста на филтрацијата

Растојание на леглата: 3 mm, висина на плет: 27 mm, донесе помал отпор и подолг век на траење
Инсталирајте ги страничните плочки со држачот, обезбедете соодветна заштита за филтерот
ABS и металната рамка не е задолжително
Индивидуално тестирани според EN 1822Контакт форма