Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Платно со вода

Почетна » Производи » Течен филтрација » Платно со вода

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • ПП филтер крпа

  Опис :ПП филтерот е направен од 100% полипропиленско влакно, откако ќе се прободат иглата, ископаат или ќе се полираат за суровиот материјал за филтрирање на полипропилен, тогаш филтерот за филтрирање може да се зашие во торбички за филтрирање на ПП.

  Повеќе
 • Крпа за филтрирање

  Опис :филтрите од филтер се направени од 100% полиестерски влакна, откако ќе се прободат иглата, испеглаат или ќе се полираат за суровиот филтер за полиестерски филтер, тогаш филтерот за филтрирање може да се зашие во кеси за филтрирање.

  Повеќе
 • Најлон филтер

  Опис :1) Материјал: 100% најлон (полиестер достапен ако е потребно)
  2) Ткаење: Обичен ткаат (Твил ткаат достапен ако е потребно)
  3) Мешање на мрежа: 4T ~ 140T мрежа / см (13mesh 355 мрежа / инч)
  4) Макс. ширина: 365 см (143 инчи)
  5) Боја: бела / жолта / црна

  Повеќе
Почетна Претходно 1 Следна Презиме - Вкупно 3 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 1 20 по страница