Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Домување со повеќе торби за филтрирање

Почетна » Производи » Течен филтрација » Домување со повеќе торби за филтрирање

Домување со повеќе торби за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/ym_multi_bag_bag__filter_housing.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116160637_331.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116160704_608.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116160722_504.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116160734_107.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116160753_405.jpg

Куќиште на филтер за торби со повеќе торби YM

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Куќиште на филтер со повеќе џебно куќиште YM серија
Куќиште на филтер со рокер, со повеќе џебно куќиште, YM серијата е дизајнирана за загадување со висок капацитет или барања за филтрирање на голем проток Дизајн на повеќе џебови за конвенционални вреќи 2-23. Единечна машина може да биде до 32 вреќи. Дизајн за брзо отварање и со помошна ракавица за кревање на горниот капак. Торбата може да се инсталира серија 0.5 м2. Јаглероден челик со повеќе торби Q235, нерѓосувачки челик 304 и нерѓосувачки челик 316L и други материјали, применливи за третман на различни киселински и алкални течности, растворувачи и разни неутрални течности.

Зошто да не изберете

ХС-код: 8421392200 за куќиште на филтерот за вреќи 304/316 течност
1. Пластичен филм внатре и дрвена кутија надвор
2. претежно палети
3.Ние правиме пакет како услов на клиентот
4.Ние сме сигурни дека нашиот пакет добро ја заштити стоката.
5.инуално нашите производи по морски пат, ако се мали нарачки, ние исто така можеме да избереме авион или Али експрес или Fedex UPS DHL и така натаму
6.Ние можеме да понудиме ОЕМ етикета во ткаени торба ако количината е голема
7. Имаме свој испраќач, но ако имате, ние исто така можеме да го користиме и вашиот шпедитер
за нас
1, најголем и најстар снабдувач на куќишта за филтрирање торби во Кина
2. Речиси сите делови направени од наше самите
3.Од 1996 година фабрика и извоз од 2006 година
4.Ние не сме само снабдувач, туку и еден центар за информации за целата индустрија за филтрирање
Опрема и технологија
2, Нашите секој дел се добро тестирани и контролирани
Посакуваме вашето доаѓање да биде тука за да се провери
Сервис
3, Повеќе од 10 искуства за извоз
Имаме многу агенти во светот.

1. Извезувавме од 2006 година, повеќе од 10 искуства за извоз на пазарот, затоа добро знаеме за состојбата во работењето во странство
2.Ние сме фабрички:
1.1 Нашата фабрика започна од 1996 година, првиот број на броеви во бизнисот со филтрирање, така што нашиот техничар повеќе
од 14 искуства, многу добро ја знаеме работната состојба во торбата и можеме да ви понудиме наши чесни
сугестија.
1.2 Нашиот техничар за куќиште за филтрирање торби 304/316 течен техничар има повеќе од 15 години искуство.
1.3 Нашиот техничар за изработка на течни филтри за вреќи 304/316 има повеќе од 16 години искуство.
1.4 Ние добро го познаваме пазарот за филтрирање на кина, нашите производи се насекаде каде и да се наоѓаат во куќата на кесички од Кина,
така можеме да ви понудиме наше најдобро решение за филтрирање торби, што може да ве натера да ме спасите и да добиете подобра функција за филтрирање.
1.5 Се фокусираме на висококвалитетното куќиште со филтриски торби.Со сите потребни машини во една фабрика.
1.6 Ние ги тестираме сите делови еден по еден пред пратката со високо-технолошка опрема
1.7 Имаме силна услуга по продажбата, тим за услуга најдобра услуга за вас.
1.8 Ние прифаќаме какви било нарачки за количина за подобра услуга на нашите клиенти.
1.9 Нашата фабрика е локално лице, така што нашите производи се стабилни
2.0 Имаме мостра за акции за следната нарачка, така што можете да ги добиете вашите податоци во секое време кога ќе дојдете кај нас за следната нарачка.
3.Low MOQ: нашата фабрика има многу куќишта за филтрирање торби, така што можеме да направиме каква било количина
нарачате за вас.
4. Ниска цена: Ние се обидуваме се потрудиме да се осигураме дека нашата цена е најниска каде било, најниска фабрика за вас подобро
се справи скоро секој пат. Горди сме да ви помогнеме да заштедите пари на производите што ги сакате.
5. Добар квалитет и сертификација го поминавме FDA, MSDS, ISO9001 и други тестови.
производ за обработка на

производ за обработка на

Производите за производство ги користиме најдобрите машини за да го направиме нашето куќиште за филтрирање на вода од не'рѓосувачки челик

работилница за тестирање за куќиште за филтрирање на вода од не'рѓосувачки челик
работилница за течни делови за филтрирање на вода, од не'рѓосувачки челик
работилница за течни делови за филтрирање на вода, од не'рѓосувачки челик

Пакување на производи

Детали за течен пакет за куќиште, филтер за вода, од не'рѓосувачки челик

Бои, пиво, растително масло, лекови, козметика, хемикалии, нафтени производи, текстилни хемикалии, фотографски хемикалии, раствор за позлата, млеко, минерална вода, топол растворувач, латекс, индустриска вода, сируп, смола, мастило за печатење, отпадна вода од индустрија, сок , масло за јадење, восоци.
Работен принцип
Куќиштето на филтерот за не'рѓосувачки челик серија Sffiltech е еден вид нова структура, мал обем, едноставна и флексибилна работа, заштеда на енергија, висока ефикасност, затворено работење и силна повеќенаменска опрема за филтрирање со силна прилагодливост.
Куќиште за филтрирање на не'рѓосувачки челик од сериите Sffiltech: поедноставен цилиндер на филтерот, главата на филтерот и структура за брзо отворање, вреќата за филтрирање од не'рѓосувачки челик ги зајакнуваат нето главните компоненти.
Филтерот е уред за филтрирање на притисок, течноста од филтер-школката покрај влезот во торбичката за цевки и уредот во мрежата за зајакнување, течната инфилтрација имала потреба од степен на финост на торбата што може да се квалификува самата кесичка за филтрирање е нечистотија честичките се фаќаат торба за филтрирање. Замената на вреќата за филтрирање е многу удобна, без основна потрошувачка на материјал за филтрирање.

Технички карактеристики и предности
Куќиште на филтри со повеќе торби, 2-23 вреќи предвидени структура на дизајн
Погоден за канализации со голем капацитет или потреби за голем проток
Увоз и извоз на различни големини (DN80-DN300), погодни за директно прицврстување
Опремен со стандардна прирабница, обезбедувајќи соодветна јачина на опремата и капацитет на оптоварување на цевките
Дизајнот на брзо отворање, одвртете ја навртката што може да го отвори капакот, удобно одржување;
Одличен квалитет на заварување, безбеден и сигурен;
Болт и навртка од не'рѓосувачки челик, отпорен на корозија, издржлив;
Надворешна површина за обработка на песок, лесно чистење, убава и дарежлива.
Двојниот дизајн на издувните гасови и дренажата ги прави куќиштата на филтрите за вреќи безбедни и погодни за употреба.

Контакт форма